2014 Track Fest I – Results

Results

OmniumKeirinFlying 200SprintsTeam SprintsTeam PursuitTT (1km/500m)

Senior A

Place Race # Name Points
1 47 REDDY Adam 13
2 72 STOTHARD Trevor 14
3 16 HARGROVE Robert 15
4 43 FLETT-BROWN Amiel 19
5 41 HAJDU Attila 29
6 67 SONNENSCHEIN John 36

Senior B/C

Place Race # Name Points
1 57 DEAN Bradley 8
2 56 JONES Roni 12
3 58 MATHEW Mark 22
4 51 PATYCHUK Bronson 23
5 52 AUXIER Ben 27
6 49 GREENBERG Aaron 29
7 68 HENDERSON Dave 40

Senior W A/B

Cat Place Race # Name Points
A 1 69 CAMERON Claire 8
A 2 42 DYCK Mical 12
A 3 70 GERTH Jennifer 17
A 4 12 PAULY Brenna
B 1  33 CHUDNOW Rachel 6
B 2  53 AUXIER Jenny 12

Master M

Place Race # Name Points
1 36 JOHNSON III E. Eric 9
2 37 SIMONSON Eric 17
3 38 HEAD Brad 18
4 6 WINTER Tony 22
5 33 COOPER Michael 24

U19 M

Place Race # Name Points
1 2 DICKIE Cordell 9
2 66 MACLEOD Christopher 12
3 61 HAY Brodie 16
4 48 REDDY Jason 23

U19 W

Place Race # Name Points
17 COLES-LISTER Maggie 9
34 MACKENZIE Clara 9
35 ELLSAY Gillian 21
4 18 REDDY Jason 25
5 23 COTE Tarryn 26

U17 M

Place Race # Name Points
1 WILCOX John 9
74 GRANT James 11
65 BATISTA Eloi 21
4 75 GRANT Mark 23
5 29 DIERTENS Erik 30
6 30 SYLVEN Sam 33
7 9 SAMUEL Steven 38

U17 W

Place Race # Name Points
59 REYNOLDS Jessica 10
15 CAREY Rachel 12
19 SIMONSON Holly 14
4 31 ATTWELL Erin J

U15 M

Place Race # Name Points
11 VAN DER VlIET Isaac 8
8 PICKRELL Riley 12
21 PAULY Ethan 19
4 20 FRASER Lachlan 21
5 22 HILL Thomas 35
5 26 KALYNIUK Tomas 36
6 7 PARIKH Sage 36

U15 W

Place Race # Name Points
13 VAN DAM Sarah 6
5 GARRISON Casey 12

U13 M

Place Race # Name Points
1  3 HART Griffen 3

U13 W

Place Race # Name Points
24 KALYNIUK Toria 3

U11 M

Place Race # Name Points
4 GARRISON Renny 3

U11 W

Place Race # Name Points
64 REYNOLDS Lauren 3
62 INNES Elizabeth 6
View Fullscreen

Senior A Final

Place Race # Name
14 GRANT Andrew
46 MILBURN Mark
10 HARGROVE Robert
4 45 ORSER Khyl
5 47 REDDY Adam
6 27 HUI Alex

Masters M/Elite W Final

Place Race # Name
36 JOHNSON III E. Eric
37 SIMONSON Eric
6 WINTER Tony
4 38 HEAD Brad
5 32 DONG Ken
6 12 PAULY Brenna
7 42 DYCK Mical

U17/U19 W

Place Race # Name
17 COLES-LISTER Maggie
34 MACKENZIE Clara
23 COTE Tarryn
4 35 ELLSAY Gillian
5 18 VAN DER VLIET Kia
6 15 CAREY Rachel
7 19 SIMONSON Holly

U15/U17/U19 M

Place Race # Name
1 WILCOX John
40 STOTHARD Trevor
2 DICKIE Cordell
4 11 VAN DER VLIET Isaac
5 48 REDDY Jason
6 21 PAULY Ethan
DNS  PICKRELL Riley
View Fullscreen

U15 M/W

Place Race # Name
8 PICKRELL Riley
11 VAN DER VLIET Isaac
13 VAN  DAM Sarah
4 20 FRASER Lachlan

U17/U19 W

Place Race # Name
17 COLES-LISTER Maggie
15 CAREY Rachel
23 COTE Tarryn
4 59 REYNOLDS Jessica

Elite W/Master M/ B/C M

Place Race # Name
32 DONG Ken
6 WINTER Tony
73 OBERMEIER Franz
4 56  JONES Roni

U17/U19 M

Place Race # Name
1 WILCOX John
66 MACLEOD Chris
74 GRANT James
4 2 DICKIE Cordell

Senior A Final

Place Race # Name
14 GRANT Andrew
50 LEBLANC Isaac
28 CORDOVA Tony
4 72 STOTHARD Trevor
View Fullscreen